O Albatrose

Vydavateľstvo Albatros sa od svojho vzniku špecializuje na vydávanie literatúry pre deti a mládež (bolo založené v roku 1949; do roku 1969 pôsobilo pod pôvodným názvom Štátne nakladateľstvo detskej knihy). Dnes je súčasťou modernej mediálnej spoločnosti Albatros Media. Počas svojej existencie vydalo vyše 10 tisíc titulov. V súčasnosti je to cca 130 knižiek ročne a sústredí sa na kvalitnú pôvodnú ale aj prekladovú literatúru predovšetkým pre deti od 2 do 12 rokov. Albatros prináša čitateľom tituly známych autorov zo Slovenska a zahraničia ako napríklad: Katarína Macurová, Zuzana Štelbaská, Adrián Macho, Stanislav Repaský, Diana Mašlejová, Zuzana Csontosová; Maja Säfström, Aaron Blabey, Tania del Rio, Julian Gough, Elena Favilli a Francesca Cavallo. U nás nájdete knihy od leporel pre najmenších, rozprávky, knižky pre začínajúcich čitateľov, literatúru populárno-náučnú a vzdelávaciu až po fantasy, detektívne príbehy, poéziu a  komiksy. A takisto knihy s bohatými ilustráciami a príbehmi aj pre zdatnejších a náročnejších čitateľov.

Albatros Media a.s.

Mediálna spoločnosť Albatros Media a. s. nadväzuje na spoločnosť ALBATROS nakladateľstvo a.s., ktorá od svojho vzniku v roku 1949 (do roku 1969 pod pôvodným názvom Štátne nakladateľstvo detskej knihy) vydala viac ako 10 tisíc titulov v celkovom náklade presahujúcom 350 miliónov výtlačkov. V roku 1964 bola jedným zo 7 svetových zakladateľov veľtrhu detskej knihy v talianskej Bologni. Tituly ponúka pod vlastnými značkami v Českej republike a na Slovensku, v spolupráci s lokálnymi partnermi vyrába aj rad titulov v poľštine, maďarčine, fínčine, dánčine, holandčine, estónčine, chorvátčine, slovinčine aj v ďalších, predovšetkým európskych jazykoch.

Albatros Media Slovakia s. r. o.

V apríli 2011 začala svoju činnosť nová mediálna spoločnosť Albatros Media Slovakia s. r. o., ktorej vlastníkom je česká spoločnosť Albatros Media a. s. Na Slovensku vydáva ponúka pod značkami štyroch  samostatných nakladateľstiev Albatros, Lindeni, CooBoo a  Fragment, široké spektrum mediálnych produktov - kníh, e-kníh a audiokníh. Portfólio obsahuje všetky žánre od literatúry pre deti, beletriu pre dospelých čitateľov, odbornú literatúru až po CD a DVD nosiče.

NAŠE POSLANIE

Otvárame svety príbehov a poznania.

Naše knihy vo všetkých podobách obohacujú život deťom i dospelým.

Prispievame k rozvoju jednotlivcov, kultúry

aj celej spoločnosti.

NAŠE HODNOTY

Vášeň pre knihu.

Produkty, ktoré obohacujú ľuďom život.

Zodpovednosť za šírenie morálnych hodnôt, výchovu a osobný rozvoj človeka.

Kreatívne prostredie a motivujúce podmienky pre zamestnancov.

Férovosť a etický prístup vo všetkom, čo robíme.