Najmocnejšie kúzlo


Zuzana Csontosová

Víla Juliana, vodník Matúš a čarodejnica Klára na ceste za svojím snom

Vodník Matúš je iný ako ostatní vodníci na okolí. Z rybiek a rakov si nespraví sluhov, ale správa sa, akoby boli jeho kamaráti. Najviac ho teší, keď sa mu podarí skamarátiť sa aj s ľuďmi a ich svetom plným umenia a remesiel, kde dokážu vytvoriť z kusa hliny farebný krčah alebo z cesta chrumkavý bochník. A čo sa stane, keď sa v Štiavnici zamiluje do dlhovlasej Barborky? Ľudia sa predsa vodníkov odjakživa boja... Čarodejnica Klára sa zasa ocitne v útulnej chalúpke babičky, ktorá býva na kraji lesa. To čierna mačka, metla opretá o dom a tajomný les ju popletú, takže si myslí, že sa ide učiť k skúsenej čarodejnici. Klára zisťuje, že „čarovanie“ u babičky, ktorá sa vyzná v liečivých bylinkách, je úplne iné ako sa učila v škole a presne tak sa jej to páči. S babičkou sa však na čas rozlúči, keď premenená spočiatku na sovu plamienku, neskôr zasa na vlka hľadá svojich stratených rodičov. O ľudskom svete doposiaľ nič netuší ani víla Juliana. Vždy si myslela, že vie tancovať najrýchlejšie zo všetkých, no len kým s Jeronýmom neuvidí cirkusové predstavenie so štíhlymi akrobatkami a tanečnicami na lanách. Mladý čarodejník jej ukáže aj mestskú bránu a trenčiansky hrad, kde však na ňu číha veľké nebezpečenstvo. Kto nakoniec zachráni Julianu a celú Rozprávkovú horu? Víla Juliana, vodník Matúš a malá čarodejnica Klára sa vydajú na cestu za svojím snom a po neľahkom putovaní nakoniec zistia, čo je najmocnejšie kúzlo na svete.
Čítať viac
8,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 80
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 14.10.2013
Formát 195x255 mm
Hmotnosť 0,45 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Bystrík Vančo
EAN 9788000032719
Vek od 7
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

Veronika Yaonee Inglotová

Fantasy-svet.sk - Najmocnejšie kúzlo

Víly rastú rýchlejšie ako tráva a keď príde prvá zima, nik by neuhádol, že nemajú ani jeden rok. Juliana stihla vyrásť, skôr ako sa k moci dostal september a zo stromov sa začali sypať prvé žalude. No čo bolo najzvláštnejšie, tak isto rýchlo sa naučila aj tancovať. A keď jej priateľky ustali a pobrali sa spať, Juliana ešte chvíľu ostávala na čistinke (Zuzana Csontosová „Najmocnejšie kúzlo“ ). Zuz...

Autor knihy

Zuzana Csontosová

Zuzana Csontosová


Autorka detských kníh, sociálna pracovníčka a spoluzakladateľka pouličného časopisu Nota bene. V súčasnosti pracuje v dennom centre pre ľudí bez domova v Brne. Rada sa vnára do farebného sveta rozprávok, ktorý je plný zázrakov a šťastných koncov. Vo vydavateľstve Albatros debutovala knihou Najmocnejšie kúzlo, v ďalších rokoch jej vyšli knihy Víla Jazmínka a škriatok Vendelín, Madam ježibaba, Jakub a čarovná kolobežka a Majstrík a Krasomilka. Je autorkou prvých rozprávkových kníh o bezdomovectve na podporu predajcov časopisu Nota beneZatúlaný Gombík a Sára a zázračný stôl. Jej prvými detskými čitateľmi sú jej deti Albert a Markétka.