Mach a Šebestová v histórii


Miloš Macourek

Ďalšie dobrodružstvá dvoch školákov a psa Jonatána, ktorí tentoraz podniknú výlet do histórie.

Ďalšie dobrodružstvá dvoch školákov a psa Jonatána, ktorí tentoraz podniknú výlet do histórie. Mach so Šebestovou vďaka kúzelnému slúchadlu opäť prežijú neuveriteľné príhody. Zažijú Napoleonovu porážku pri Waterloo, Šebestová sa stane na pár dní francúzskou kráľovnou, zoznámi sa s malým Mozartom a so Šemíkom sa zúčastní dostihov v Chuchli.

Čítať viac
9,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 112
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 17.11.2017
Formát 235x235 mm
Hmotnosť 0,6 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Adolf Born
Originálny názov Mach a Šebestová v historii
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056601136
Vek od 6
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

Dominika Remiášová

vinlit.sk - Mach a Šebestová v histórii

Kto by ich nepoznal? Malí Mach a Šebestová sú tu s nami už veľa rokov nielen v knižných podobách, ale aj v podobe seriálu, pri ktorom sa nejednému z nás rozbliká pomyselné svetielko nostalgie. Dobrodružstvá žiakov 3. B triedy nás sprevádzali raným detstvom pri sledovaní Večerníčkov a neraz sme zatúžili s nimi zažiť dobrodružstvá, ktoré prežívali vďaka kúzelnému slúchadlu, čo im plnilo všetky prian...

Autor knihy

Miloš Macourek

Miloš Macourek


Básník, dramatik, scenárista populárních filmových komedií a pohádek. Mezi nejznámější patří Kdo chce zabít Jessii, Pane, vy jste vdova, Šest medvědů s Cibulkou a seriály pro děti Arabela, Létající Čestmír nebo Křeček v noční košili. Macourek si liboval ve fantastických námětech – jeden použil i v populárním kresleném seriálu Mach a Šebestová, jenž získal také knižní podobu a několik pokračování. Vedle Macha a Šebestové vyšla v Albatrosu také Macourkova dětská kniha Žofka ředitelkou zoo nebo Všichni sloni v orchestru. S Kájou Saudkem pak Miloš Macourek spolupracoval na stěžejním díle českého komiksu – Muriel a andělé.