Dedkov ostrov


Benji Davies

Dojemná a krásne ilustrovaná kniha pre najmenších čitateľov.

Syd mal rád svojho dedka a dedko zas svojho vnúčika Syda.

Navždy. Nikto a nič to nezmení.

Jemný pestrofarebný príbeh o tom, že ľudia, ktorých ľúbime, ostávajú blízko nás – v našom srdci, hoci sa nám zdá, že odišli veľmi, veľmi ďaleko.

Obrázky z tejto knižky boli v roku 2019 vystavené na Bienále ilustrácií Bratislava, najväčšej svetovej výstave detskej ilustrácie.

Čítať viac
8,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 32
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 4.6.2021
Formát 278x245 mm
Hmotnosť 0,473 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Benji Davies
Originálny názov Grandad´s Island
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Magdaléna Poppelková
EAN 9788056620861
Vek od 3
Edícia Picture book
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

dotkine_knizky - Dedkov ostrov

Spisovateľa Benjiho Daviesa poznáte ako tvorcu populárnych príbehov Búrka a veľryba. Tento rok prinieslo na knižný trh vydavateľstvo Albatros jeho ďalšiu populárnu knižočku Dedkov ostrov v slovenčine. Raz išiel Syd na obyčajnú návštevu ku dedkovi. Keď si už myslel, že nie je doma, zrazu ho dedo zavolal do podkrovia, kde mu ukázal kovové dvere. Tieto dvere sú akýmsi pomyselným mostom medzi reál...

Autor knihy

Benji Davies

Benji Davies


Benji Davies je ilustrátor, autor a animátor. Vyštudoval animáciu na univerzite, kde sa okrem iného naučil rozprávať príbehy pomocou obrázkov. Vo svojich dielach sa snaží zachytiť pocit byť dieťaťom. Za svoj debut Búrka a veľryba získal ocenenie Oscar’s Book Prize a Dutch Picture Book 2017. Úspech medzi čitateľmi aj odborníkmi zaznamenal aj svojou druhou knižkou Dedkov ostrov. Tá získala ocenenia ako AOI World Illustration Awards či Sainsbury’s Children’s Book Award. Jeho knihy boli preložené do takmer 40 jazykov a predali sa z nich milióny výtlačkov. Benji žije v Londýne s manželkou a dcérkou.