Babka a vtáčatko


Benji Davies

Noimu sa akosi nechce ísť na prázdniny k babke, ktorá býva na opustenom ostrove. Tam veru nie je veľa zábavy. To, čo však zažije toto leto, sa na nudu v žiadnom prípade nepodobá. Znova sa nechá vtiahnuť do vzrušujúceho dobrodružstva, ktoré mu prinesie nového kamaráta.

Ďalšia nádherne ilustrovaná kniha od Benjiho Daviesa, jedného z najlepších autorov detských príbehov na svete.

Čítať viac
8,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 32
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 29.10.2021
Formát 278x245 mm
Hmotnosť 0,465 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Magdaléna Poppelková
EAN 9788056623060
Vek od 3
Edícia Picture book
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

dotkine_knizky - Babka a vtáčatko

Knižky od Benjiho Daviesa sú jednoducho láska. Jeho detské príbehy patria k našim najobľúbenejším a zatiaľ žiaden nesklamal. Každá jedna kniha je plná krásnych ilustrácií a štipky dobrodružstva, ktoré vždy prinesie malému chlapcovi Noiovi do jeho života nového priateľa. Noi letné prázdniny trávi u babičky. Jedinými obyvateľmi skalnatého brala, kde býva, sú okrem nej poletujúce vtáky v okolí. Ba...

Autor knihy

Benji Davies

Benji Davies


Benji Davies je ilustrátor, autor a animátor. Vyštudoval animáciu na univerzite, kde sa okrem iného naučil rozprávať príbehy pomocou obrázkov. Vo svojich dielach sa snaží zachytiť pocit byť dieťaťom. Za svoj debut Búrka a veľryba získal ocenenie Oscar’s Book Prize a Dutch Picture Book 2017. Úspech medzi čitateľmi aj odborníkmi zaznamenal aj svojou druhou knižkou Dedkov ostrov. Tá získala ocenenia ako AOI World Illustration Awards či Sainsbury’s Children’s Book Award. Jeho knihy boli preložené do takmer 40 jazykov a predali sa z nich milióny výtlačkov. Benji žije v Londýne s manželkou a dcérkou.