Fyzika na dvore


Radek Chajda

Škola bez nudy!

Publikácia prináša 100 návodov k jednoduchým, ale zábavným fyzikálnym pokusom, ktoré si na dvore alebo v záhrade môže vyskúšať skutočne každý. Experimentovať budeme nielen s obyčajnou vodou, ale aj so svetlom, teplom, vzduchom, rastlinami, drobnými živočíchmi a pod. Navyše všetky uvedené pokusy sa dajú realizovať použitím bežne dostupných pomôcok, ako sú PET fľaše, špajdle, korkové zátky, poháre, sviečky, olej, atrament a i.

S našou knihou zistíte, že všetko, čo sa učíte v škole na hodinách fyziky, môže byť nielen užitočné, ale často aj veľmi zábavné!

Kniha je určená:

• žiakom základných škôl, ktorí si chcú overiť učivo z hodín fyziky v praxi

• učiteľom fyziky, ktorým záleží na tom, aby ich hodiny boli pestré a zaujímavé

Kniha obsahuje:

• 100 jednoduchých a zábavných pokusov s podrobnými návodmi, názornými obrázkami a zrozumiteľným vysvetlením

Čítať viac
7,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 112
Dátum vydania 29.4.2022
Formát 167x225 mm
Hmotnosť 0,19 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Katarína Čavojcová
EAN 9788056627549
Vek od 10
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená

Autor knihy

Radek Chajda

Radek Chajda


Studoval odbornou fyziku se zaměřením na optiku a také učitelství matematiky a fyziky, obojí na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracoval jako odborný technik, což mu umožnilo získat široký přehled v technických aplikacích. Zároveň má i osmiletou praxi jakou učitel matematiky a fyziky. Nyní navštěvuje školy se svým programem „Hravá věda“ a věnuje se popularizaci vědy a techniky. Své bohaté zkušenosti z pedagogické praxe i technických oborů uplatňuje nejen ve svých publikacích, ale také ve spolupráci s Českou televizí při tvorbě naučných pořadů pro děti.