Cestovateľ v čase - Vynálezy


Silvie Sanža, Oldřich Růžička

Vydaj sa s nami na cestu v čase a nahliadni do sveta vedecko-technických vynálezov.

Začneme v roku 3500 pred naším letopočtom, aby sme si povedali niečo o klinovom písme a vynáleze papiera, kolesa alebo počítadla. O vynálezoch, ktoré dnes vyzerajú samozrejmé, no v čase, keď vznikli, bolo potrebné vynaložiť oveľa väčšiu fantáziu na ich objavenie ako na vývoj dnešných technických vymožeností. Skončíme pri moderných technológiách, tabletoch a supermoderných lietadlách. Spolu s Albertom precestujeme v čase všetky významné storočia, v ktorých sa niečo dôležité vynašlo, a o každom vynáleze si povieme to najdôležitejšie. Na záver všetko zhrnieme na prehľadných časových osiach. Ak si pripravený, cesta časom sa môže začať.
Čítať viac
8,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Ďalšie tituly z rady "Cestovateľ v čase"

Informácie

Žáner encyklopédia
Počet strán 40
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 24.11.2017
Formát 230x260 mm
Hmotnosť 0,45 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Cestovatel časem - vynálezy
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788000048437
Vek od 6
Typ kniha
Väzba viazaná s poťahom z iného materiálu

Recenzia médii

Sisa Ťapayová

vinlit.sk - Cestovateľ v čase: Vynálezy

Koncom minulého roka prinieslo vydavateľstvo B4U Publishing na trh novú detskú knihu plnú vynálezov. Albert Einstein v úlohe sprievodcu ukazuje deťom vynálezy od roku 3500 pred naším letopočtom a postupne sa dostáva až do roku 2012. Sprevádza deti na ceste históriou a oboznamuje ich nielen s rôznymi predmetmi, ale aj so samotnými vynálezcami. Keďže je kniha určená už pre deti od 6 rokov, text n...

Autor knihy

Oldřich Růžička

Oldřich Růžička


Vyštudoval Pedagogickú fakultu Masarykovej univerzity a viac ako 12 rokov učil na základnej škole, neskôr aj na gymnáziu. Po kariére učiteľa presedlal na redaktorskú profesiu a zameriaval sa na knihy pre deti a mládež či oblasť non-fiction literatúry. Jeho knihy boli preložené do viac ako 50 jazykov.