Po stopách nášho sveta na dvanástich ilustrovaných mapách


Tim Marshall

Detská verzia svetového bestselleru od uznávaného britského spisovateľa a analytika.

Ako sa z USA stala globálna superveľmoc?

Prečo ľudia vedú vojny?

A prečo sú niektoré krajiny bohaté a iné také chudobné?

Nájdite odpovede na tieto a ďalšie otázky v jedinečnej knihe, ktorá vám pomocou máp vysvetlí, ako geografia formovala dejiny nášho sveta. Odhaľte, ako pohoria, rieky a moria ovplyvňujú rozhodnutia svetových lídrov – a prečo geografia núti dejiny, aby sa stále opakovali. Tento pozoruhodný a jedinečný úvod do svetových záležitostí podnieti každú zvedavú myseľ.

Držíte v ruke skrátenú a ilustrovanú edíciu medzinárodného bestsellera V zajatí geografie od uznávaného autora Tima Marshalla.

Čítať viac
12,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 80
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 3.4.2020
Formát 245x350 mm
Hmotnosť 0,727 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Prisoners of Geography
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056613689
Vek od 9
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

Katarína Sedláková

denník Pravda - Aj vojny sa dajú vyčítať z mapy...

Britský novinár Tim Marshall už v roku 2015 zožal celosvetový úspech s knihou V zajatí geografie. Teraz dielo o prepojení geografie a medzinárodných vzťahov prerozprával pre čitateľov od deväť rokov. Volá sa Po stopách nášho sveta na dvanástich ilustrovaných mapách a je to znova mimoriadny počin. Ak totiž niekto vie, ako zrozumiteľne vysvetliť zložité otázky typu prečo je Tibet pre Čínu taký dôlež...

Autor knihy

Tim Marshall

Tim Marshall


Tim Marshall je britský novinár, redaktor, analytik a autor kníh. Špecializuje sa na zahraničné vzťahy a politiku. Počas svojej kariéry reportoval z viac ako tridsiatich krajín a pokryl dvanásť vojen. Vďaka práci precestoval celý svet. V tvorbe sa zameriava hlavne na dospelého čitateľa, vo vydavateľstve Albatros mu však vyšla aj kniha pre deti s názvom Po stopách nášho sveta na dvanástich ilustrovaných mapách.