Sofiin svět


Jostein Gaarder

Slavný román o dějinách filosofie.

Román o dějinách filosofie Norský učitel J. Gaarder kombinací zdánlivě neatraktivních témat, jako jsou dějiny filosofie a příběh dospívání patnáctileté dívky, vytvořil knížku, která slaví mezi čtenáři neuvěřitelný úspěch; vzápětí po svém norském vydání vyšla v desítkách zemí a v roce 1995 se stala nejprodávanější knihou na světě.
Čítať viac
11,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner román
Počet strán 448
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 11.11.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,675 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor František Skála ml.
EAN 9788000056791
Vek od 12
Typ kniha

Autor knihy

Jostein Gaarder

Jostein Gaarder


Jeden z najvýznamenjších nórskych spisovateľov má na svojom konte prevažne knihy pre deti a mládež. Študoval škandinávske jazyky a teológiu na univerzite v Osle a v rokoch 1981-1991 vyučoval filozofiu a literatúru na vysokej škole v Bergene. Kniha Sofiin svet, román o dejinách filozofie, autora preslávila a stala sa svetovým bestsellerom. Po úspechu Sofiinho sveta prestal Gaarder učiť a začal sa naplno venovať písaniu kníh. V roku 2017 vyšiel v češtine jeho román Loutkář pre dospelých. Jeho diela sú preložené do viac než päťdesiatich jazykov.

Albatros Media newsletter

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!